Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home4/znojmone/public_html/kmf/index.php:1) in /home4/znojmone/public_html/kmf/index.php on line 2

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home4/znojmone/public_html/kmf/index.php:1) in /home4/znojmone/public_html/kmf/index.php on line 2
KMF Fero Horniaka Znojmo - Život klubu

Klub mladých filatelistů Fero Horniaka Znojmo  

Vzhled: textový, pro slabozraké

Život KMF

Logo SVČ

Schůzky členů KMF se konají každou středu ve Středisku volného času ve Znojmě, ul. Curie 4.

 • 14:30 - 16:00 začátečníci
 • 16:00 - 17:30 pokročilí

Přihlásit se do KMF můžete kdykoliv, nejlepší je to však na začátku školního roku, tj.v září. Kontakt – SVČ Znojmo, telefon 608153357 Frank Zdeněk, nebo dusstan@seznam.cz Práce v KMF se zúčastňují jak chlapci, tak i děvčata od 3. třídy ZŠ. Konečný věk je 21 let, potom již mládežníci přecházejí do patronátního KF 06-24 ve Znojmě. Členem KMF se může stát každý, kdo má kladný poměr k poštovním známkám, chce se o nich také hodně dozvědět, případně i soutěžit – možnost má ve filatelistické olympiádě a na filatelistických výstavách.

 • Pořádáme pravidelně burzy, zde si může každý (i nečlen) svoji sbírku rozšířit, případně svoje přebytky prodat či vyměnit.
 • Pořádáme spolu s KF 06-24 zájezdy na filatelistické výstavy. Poslední, kterého jsme se zúčastnili, byla II. česko-německá výstava poštovních známek "Ostropa 2003" v Jihlavě.
 • V získání a prohloubení filatelistických znalostí se organizují exkurze: v roce 2001 jsme navštívili (1+3) Poštovní tiskárnu cenin v Praze – Holešovicích. Exkurze byla velmi zajímavá, zrovna se tiskly Vánoční známky a Umění.
 • Na jaře 2002 jsme navštívili rovněž 1+3 tiskárnu FLEXON, s. r. o., která se zabývá tiskem nálepek APOST. To bylo zejména přínosné pro mládežníka Jakuba Macouna, který má úspěšný exponát "Cenné nálepky APOST České pošty".
 • Jsme aktivní členové společnosti Sběratelů poštovních nálepek.
 • Členská základna kolísá, v průměru je to 10 členů.
 • Mezi svátky Vánočními pořádáme v Salonku hotelu „U divadla“ pravidelné setkání těch členů KMF, kteří se probojovali do finále FO (momentálně je jich 17) - viz. fotogalerie.

Propagace činnosti KMF

 • Téměř všechny aktivity jsou pravidelně sdělovány veřejnosti v regionálním tisku (Znojemsko, Znojemské listy, Rovnost, Znojemský týden).
 • V roce 2001 se o nás začala zajímat i regionální televize FATEM, která vysílá na kanále TV PRIMA. S vedoucím KMF panem Duškem byl natočen a odvysílán 5-minutový! pořad „Portrét týdne“. V pořadu „Znojemskou kulturou“, který je vysílán každý pátek, máme pravidelně již zajištěno svoje místo (filatelistické olympiády, výstavy, exkurze, atd.).
 • Vedoucí KMF p. Dušek byl dokonce nominován v roce 1999, 2001, 2002 a 2003 jako porotce za SVČ v soutěži „Dívka 99, 01, 02, 03“. Akce se konají v Městském divadle ve Znojmě. V roce 2002 byli při této příležitosti odměněni i nejlepší mládežníci při SVČ – čtyři sportovci a tři (!) mladí filatelisté (Jiří Dvořák, Anna Macounová a Pavel Buršík). Příjemným a hlavně nečekaným okamžikem bylo odměnění jediného vedoucího zájmového útvaru v SVČ Znojmo – vedoucího KMF 56-83 p. Stanislava Duška.
 • Konáme náborové a propagační výstavy na školách a v SVČ (proto se nám také daří udržet členskou základnu KMF na stabilní solidní úrovni).
 • Dokonce se nám daří propagovat filatelii i pod širým nebem (což není někdy zrovna dosti příjemné vzhledem k proměnlivému počasí). Tyto akce většinou probíhají na 1. máje, ale hlavně při oslavách Dnu dětí.
 • Využíváme pozvání na vernisáže (Praha, Žďár nad Sázavou) i na volbu nejhezčí slovenské známky (Kostoľany pod Tríbečom).
 • Znalosti z filatelie lze využít i při studiu na vysoké škole, o čemž se na vlastní kůži přesvědčil i Jiří Dvořák, který si jako projekt předmětu Obchodní logistika vybral Logistický řetězec výroby poštovních známek v ČR se zaměřením na ocelotisk z plochých desek. Ke stažení nabízíme jeho prezentaci v PowerPointu a související komentář k tématu. (zip 1,67 MB)
 

Jiří Dvořák, Klub mladých filatelistů Znojmo © 2002-2016. Město Znojmo.