Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home4/znojmone/public_html/kmf/index.php:1) in /home4/znojmone/public_html/kmf/index.php on line 2

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home4/znojmone/public_html/kmf/index.php:1) in /home4/znojmone/public_html/kmf/index.php on line 2
KMF Fero Horniaka Znojmo - Historie klubu

Klub mladých filatelistů Fero Horniaka Znojmo  

Vzhled: textový, pro slabozraké

Historie KMF

  • Klub byl založen v září roku 1976 na Základní škole sídliště – Pražská ve Znojmě, jako zájmový útvar v rámci pionýrské organizace.
  • V roce 1984 byl zaregistrován jako KMF 56-83. Patronátním klubem je KF Jiřího Švengsbíra 06-24 ve Znojmě.
  • V roce 1990 KMF přešel do Domu dětí a mládeže ve Znojmě, kde působí dodnes.
  • Od roku 1994 nese jméno slovenského grafika a rytce Fero Horniaka.
  • V roce 2002 slaví mateřský KF 80. výročí od jeho založení a náš KMF 25. narozeniny.
  • Náš KMF již od založení vede pan Stanislav Dušek, který je od roku 1991 členem Oblastní komise mládeže JM v Brně. Pod jeho vedením klub vychoval několik stovek začínajících filatelistů.

KMF Fero Horniaka

1994

Po více jak 10-letých kontaktech s mistrem Fero Horniakem a s jeho svolením nese náš KMF jeho jméno. Konečné rozhodnutí padlo na Mezinárodním kongresu mladých filatelistů v Nitře, kterého se zúčastnili i tři členové našeho KMF (Jiří Dvořák, Ondřej Krinke, David Kašpárek) + vedoucí.

1999

Ve dnech 12. – 17. června pořádáme v Lidovém domě ve Znojmě první výstavu „Fero Horniak – Poštovní grafika“. Kašet, který se během výstavy používal, zhotovil Fero Horniak (viz. fotogalerie).

2001

Od 1. ledna používá KMF nové klubové razítko, které navrhl, zhotovil a KMF věnoval F. Horniak. Také jsme členové „Fanklubu Fero Horniaka“, který působí při Ponitrianskom Múzeu v Nitre.

 

Jiří Dvořák, Klub mladých filatelistů Znojmo © 2002-2016. Město Znojmo.